Ćwiczenia na barki

Nic tak nie cieszy jak porządne barki i wiedzą o tym dobrze ci wszyscy, którzy są z siłownią za pan brat. Efekty ćwiczeń na barki bywają różne, przede wszystkim ze względu na taki czynnik jak same ćwiczenia, których przecież nie brakuje. Mogą one być wykonywane na maszynach, mogą też być wykonywane wolnymi ciężarami, niekiedy z jeszcze lepszymi efektami. W celu zanalizowania tematu udaliśmy się na siłownię pana Marka.

– Jeśli mogę w czymś pomóc, to zapraszam – usłyszeliśmy w słuchawce, więc postanowiliśmy tam właśnie pielgrzymować. – Proszę bardzo.

Pan Marek przedstawił nam Tomka, swojego podopiecznego, który wygląda jak mocarz.

– Ma dobre barki, prawda? – zwraca uwagę pan Marek. – Kluczem była rozgrzewka, a drzwiami sztangielki. Tomek wykonywał po pięć serii po 12 – 15 powtórzeń raz w tygodniu, a raz wycisk sztango na ławeczce skośnej.

Następnie Tomek zademonstrował nam swoje ćwiczenia. Wpierw sztangielki – unoszenie bokiem do góry i przodem do góry. Następnie do góry bokiem w pochyle. W końcu przyszła kolej na sztangę, czyli ławeczka skośna.

– Proszę zwrócić uwagę na to ćwiczenie. Unoszenie przodem działa na aktony przednie barków, bokiem na mięśnie środkowe barków a w pochyle głównie na tylne aktony.