Dermatologia estetyczna

Nie prawdą jest, jakoby brud i pot tworzyły zdrowotną i wodoszczelną warstwę. Któż bowiem nie czuł się lepiej po dobrej gorącej kąpieli z użyciem mydła, szamponów i balsamów? Nie ma pewnie takich, którzy odmawiają zabiegom higieniczno – sanitarnym ich dobrej właściwości.

Skóra domaga się pielęgnacji, jest bowiem naszym ubraniem, o które należy stosownie dbać. Mowa oczywiście o żywych tkankach, które chcą mieć pod dostatkiem substancji odżywczych, więc kłania się tu przy okazji dobra, zdrowa dieta.

– Na początku było trudno się przemóc – mów pan Tomek. – Lęk przed wodą był duży, bowiem jest to też pewna oznaka depresji, na którą cierpię od lat. Jednak wymyśliłem, aby był w tym też czynnik zachęcający. Więc wchodzę pomału do wanny, uruchamiam wodę ciepłą i od razu sięgam po książkę.

Pan Tomek siedzi w wannie z książką bite pół godziny, czyli tyle, aby skóra odpowiednio namokła. Wtedy dopiero sięga po mydło, pilling i pumeks. Dokonuje bowiem wtedy zabiegów higieniczno – sanitarnych, które są dobre zawsze, bez względu na porę dnia i nocy.

– Po kąpiel czuje się doskonale – mów z rozbawieniem. – Trudno mi teraz wrócić myślałem do czasów, gdy robiłem to raz na trzy dni. Dziś jestem czysty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *