Flegamina

Lek flegamina jest syropem. Odnajduje swoje zastosowanie jako środek pozwalający wykrztusić wydzieliny zalegające w płucach, sprawiające choremu dyskomfort. Syrop zawiera chlorowodorek ambroksolu, substancje czynną, wykazując dzięki temu silne działanie wykrztuśne. Ponadto flegamina dobrze rozrzedza wydzielinę znajdującą się w drogach oddechowych, zmniejsza przy tym także jej lepkość.

Flegamina przywodzi na myśl wspomnienia. Po pierwsze wielu kojarzy mi się z dzieciństwem. Któż bowiem nie pamięta, że jak był chory i jako dziecko dostawał ten syrop. Jest dobry w smaku więc dzieci lubią syrop. Po drugie flegamina to stały bywalec w wielu domach. Jak trzeba to jest stosowany przez często całą rodzine. Po trzecie, syrop jest znany, lubiany, ceniony i sprawdzony jako lekarstwo na mokry kaszel.

Flegamina jest dostępna bez recepty. Oczywiście istnieją przeciwwskazania – nie powinni stosować syropy osoby cierpiące na dysfunkcje nerek, wątroby lub osoby cierpiące na astmę oskrzelową lub uczulone na substancje aktywną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *