Implanty Stomatologiczne

Sprawa z implantami stomatologicznymi jest bardzo prosta. Chodzi wszak o koszty, bowiem jeden implant to średnio bagatela 5 tys. złotych polskich. Ale po kolei.

Aby zamontować implant należy w tym miejscu, na ogół w miejscu chorego zęba, często zęba „nie do uratowania”, usunąć go wraz z korzeniem. Oczywiście usługa stomatologiczna w tym zakresie to również prześwietlenie szczęki, które ma zadanie pokazać czy sama kość pacjenta nadaje się do implantowania. Jeśli okazuje się, że tak, to wówczas, jak wspomniano, ząb usuwany jest, a w jego miejsce ląduje implant mocowany wprost do kości. Natomiast w tym momencie trzeba wyraźnie zaznaczyć, że implant nie oznacza wcale zęba, którego porcelana jest dopiero montowana na implant, niejako na korzeń ze stopu metali.

Po zaimplantowaniu niezbędny jest czas, w którym prowadzona jest obserwacja, czy implant przyjmuje się, czy też nie. Jeśli implant się przyjmie, wówczas porcelana sztucznego zęba jest na implant odpowiednio instalowana.

– Dowiadywałem się jak to będzie wyglądać – mówi pan Bogdan. – Implantacja całej dolnej szczęki wynosi obecnie minimum 30 tys złotych, które trzeba wpierw zdobyć. Ważna jest też zatem zdolność kredytowa..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *