Instruktor hipoterapii

Hipoterapia jest jedną z metod rehabilitacji. Polega na zastosowaniu jazdy konnej w celach leczniczych. Instruktorem hipoterapii może zostać w wielu przypadkach tylko osoba legitymująca się wykształceniem minimum średnim. Rzecz jasna musi też taka osoba posiadać umiejętność jazdy konnej i pewnym doświadczeniem w kontakcie z końmi. Na ogół status instruktora hipoterapii daje możliwość pracy w tej dziedzinie w placówkach oświatowych, medycznych, opiekuńczo-wychowawczych, a także w klubach jeździeckich.

Kurs przygotowuje do zawodu jednego z na przykład wyżej wymienionych. Zajęcia są na ogół zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Kursy odbywają się w placówkach na terenie całego kraju. Na ogół w cenie kursu jest legitymacja anglojęzyczna, zakwaterowanie, wyżywienie oraz egzamin poprawkowy.

Kurs obejmuje zazwyczaj wiadomości podstawowe na temat hodowli koni, sposoby bezpiecznych zachowań w stajni na ujeżdżalni oraz przygotowanie konia do zajęć, odpowiedni dobór konia do hipoterapii oraz zasady bezpieczeństwa, czy też podstawy profilaktyki weterynaryjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *