Karboksyterapia

Karboksyterapia jest rewolucyjnym zabiegiem w zakresie kosmetologii i medycyny estetycznej. Podskórnie podawana medyczna odmiana dwutlenku węgla, jest dozowana przez specjalne urządzenie, które kontroluje ciśnienie i przepływy gazu. Urządzenie takie musi posiadać odpowiedni certyfikat.

Geneza karboksyterapii sięga lat trzydziestych XX wieku, kiedy to poprowadzono odpowiednie obserwacje. Problemem przewodnim był sposób dozowania gazu, na który szybko wynaleziono sposób. Dziś karboksyterapia jest szeroko stosowana w medycynie estetycznej, szczególnie jako metoda wspomagająca inne zabiegi. Naczelną korzyścią jest już siedem dni po zabiegu zwiększone podawanie tlenu do tkanek, dochodzi nawet do stymulacji produkowania elastyny i kolagenu. Skóra w efekcie tego skóra odzyskuje swój blask, nawilżona i dotleniona.

W ten sposób wykorzystywana jest swoista „cudowność” dwutlenku węgla w leczeniu problemów estetycznych, a co najważniejsze nie powoduje zmian wykluczających z życia, bowiem już tuż po zabiegu można wrócić swobodnie do codziennych zajęć.

Jeśli masz zmarszczki płytkie i głębokie, wypadanie włosów, brak elastyczności i jędrności skóry twarzy, szyji i dekoltu, lokalne akumulacje tłuszczu, szarą, niedotlenioną cerę, blizny, rozstępy, cellulit, podkrążone oczy, sińce, worki pod oczami, wówczas to zabieg dla Ciebie.