Masaż leczniczy

Masaż leczniczy jest masażem polegającym na zaangażowaniu dotyku w celach wywoływania uczuć odprężenia i właściwego, dobrego samopoczucia. Istnieją różne techniki masażu leczniczego, wszystkie polegające na zastosowaniu systematycznego ruchu nacierania, głaskania, uciskań, ugniatań lub mocnych oklepywań skóry, mięśni a także stawów. Masaż leczniczy bywa łączony z innymi zabiegami leczniczymi t.j. hydroterapią oraz aromaterapią.

– Koleżanka poleciła mi pana Zbyszka. Wykonuje doskonały masaż, więc udałem się spróbować. To czego doznałem po zabiegu było rewolucyjne – mówi osoba, mająca problem z bólami pleców. – Po prostu wyszedłem z gabinetu całkowicie odprężony. Zastosowanie masażu złagodziło sztywność, napięcie i ból mięśni.

Masaż zalecany jest często osobom uprawiającym sport, a to dla rozluźniania mięśni, czy to przed zawodami, czy po treningu – dla łagodzenia bólu po wysiłku fizycznym.

Masowanie pleców i ramion potrafi pomóc ponadto kobietom mającym bóle porodowe. Ale też napięcie psychiczne osobom zestresowanym.

– Masaż leczniczy pomógł mi rozluźnić mięśnie oraz złagodzić napięcie psychiczne, a to przyniosło ulgę i uczucie odprężenia.

Określony rodzaj masażu powiększa dopływ krwi do masowanych miejsc, co może przyspieszać proces leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *